• ArabicEnglishGermanPersian
  • | ورود اعضا
  • | ثبت نام رایگان

برای اطلاع ازبازارسررسید وهدایای تبلیغاتی که در پایان هر  سال  تولید و فروش  آن رونق خاصی پیدا می کند،ماهنامه صنعت چاپ وبسته بندی بادوتن ازفعالان این عرصه مصاحبه ای ترتیب داده است تا ازوضعیت تولید،توزیع،سفارش و...باخبرشویم.در ادامه با آقای فریدون فدایی مدیر مسئول مجموعه چاپ و صحافی سپیدان، گفتگوی داشته که نظر شما را در ادامه به عرایض ایشان جلب می نماییم .

ایشان در ابتدا گفت: مجموعه سپیدان 25سال است که در زمینه تولید تقویم،سررسید وهدایای تبلیغاتی فعالیت دارد.  ایشان افزود :عمده مشکلات ما مربوط به مواد اولیه ونوسانات  قیمت آن است که باعث بهم ریختگی در برنامه تولید می شود.مخصوصاً کاغذ که مهمترین ماده اولیه درتولید سررسید است .

فدایی در ادامه به میزان تولید وفروش سررسید نسبت به سال قبل اشاره نموده و گفت : در کل آمار تولید وفروش امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافت  است که یک از علل آن  مربوط به رکود بازارو وضع اقتصادی جامعه است ویک بخش از این مشکل  هم مربوط به قیمت و نوسانات ارزی می باشد .

فدایی در باره ی فروش سررسید نیزاظهارداشت:سررسید یک کالای مصرفی است ،همچنین به دلیل این که با تاریخ و زمان و نیز فرمت آن  برای برنامه ریزی مناسب است عملاًبرای یک سال به طور مفید کارایی دارد.

مدیرمجموعه سپیدان درباره ی تولید سررسید ارزان قیمت گفت:تیراژ بالاطبیعتاً باعث ارزان تر شدن قیمت تمام شده تولید می شود ولی با حاشیه سود کمتر برای تولید کننده  همراه است که به نظر من راهی جز این نیست .

وی همچنین به زمینه طراحی وتولید سررسید اشاره کرده و افزود :طراحی خلاقانه باعث افزایش فروش می شود، ولی درساختارنمی توان زیاد تغییرایجاد کرد،مانند این که دوروز را دریک صفحه قرارداد این فرمت در طراحی نیزهم محدویت های خاص خود رادارد.

ایشان همچنین درمورد حمایت دولت گفت:متاسفانه‌ دولت هیچ حمایت خاصی در این زمینه  انجام نمی دهد،  چه بسا  دربعضی اوقات با وضع قوانین دست و پا گیر موجب بروز مشکلاتی هم می شود مخصوصاً درزمینه تهیه  و تامین مواد اولیه .

 ایشان در ادامه افزود : بنده خودم دبیراتحادیه کانون آگهی وتبلیغات استان اصفهان هستم،البته اتحادیه ها با مشکل تامین منابع مالی مواجه هستند وبه همین جهت بازوی قدرتمندی که بتواند تولید کننده را حمایت کند، ندارند، البته،اتحادیه می تواند در هنگام بر گزاری نمایشگاها برای تولیدکنندگانی که در نمایشگاه ها شرکت می کنند درگرفتن غرفه تخفیف های هر چند کم اخذ نموده که می تواند برای تولید کننده مفید باشد.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید