• ArabicEnglishGermanPersian
  • | ورود اعضا
  • | ثبت نام رایگان

برای اطلاع ازبازارسررسید وهدایای تبلیغاتی که در پایان هر  سال  تولید و فروش  آن رونق خاصی پیدا می کند،ماهنامه صنعت چاپ وبسته بندی بادوتن ازفعالان این عرصه مصاحبه ای ترتیب داده است تا ازوضعیت تولید،توزیع،سفارش و...باخبرشویم.

دهقان: وجود سفته بازی وحضور واسطه ها موجب نوسانات شدید درقیمت کاغذ شده است.

در ابتدا با آقای دهقان مدیریت سالنامه پاسارگاد که چندین سال است که دراین عرصه فعال است به گفتگوپرداختیم.

دهقان در ابتدا به مشکلاتی که در زمینه تولید سررسید  وجود داشت اشاره کرد:

یکی از مشکلات امسال پیش روی تولید کنندگان سررسید را  به دیر صادر کردن  مجوز تولید  تقویم  در سال1403 اشاره کرده و گفت : امسال صدور مجوز تقویم وسرسید تقریباً با دوماه وقفه اعلام شد.وباعث شد تا برنامه ریزی تولید به تاخیر بیفتد.

وی همچنین درباره ی مشکلات مربوط به مواد اولیه گفت:نوسانات ارز باعث شده تا مواد اولیه با یک نرخ ثابت نباشد واین از نظرتولید باعث مشکلاتی می شود.برای مثال کاغذ که مهم ترین ماده در تولید سررسید وتقویم است وآن هم باید از خارج وارد شود ازعمده مشکلات محسوب می شود.وجود سفته بازی وحضور واسطه ها موجب نوسانات شدید درقیمت کاغذ شده است.

دهقان همچنین درباه ی  مقایسه رونق بازار فروش سررسید نسبت به سال گذشته گفت:ازنظرنسبی حدود40درصد افت فروش نسبت به سال قبل داشته که علت عمده آن  می تواند بابت مشکلات تولید ورکود اقتصادی و نیز کاهش تقاضا که برای اکثر صنوف مختلف وجود دارد،باشد ، برای مثال ثبت سفارش برای صنفوف موادغذایی وصنایع معدنی کاهش چشمگیری سفارش داشته است.

دهقان همین طور به جایگاه سررسید در سبد کالای اداری ونوشت افزاراشاره کرده و گفت : یک زمانی  استفاده از سررسید اهمیت داشته و اکثر مردم برای برنامه ریزی کارهای جاری از ان استفاده میکردند اما امروزه به دلیل فضای مجازی و پیشرفت الکترونیک و وجود انواع گجت ها و برنامه های کامپیوتری مصرف کننده ترجیح می دهد بیشترازمحصولات مجازی استفاده کند.وهمچنین شرکت ها برای  انجام تبلیغات به روش های دیگری استفاده میکنند.

وی در پایان به عدم حمایت دولت اشاره کرده و افزود :دولت حمایتی نمی کند.اتحادیه هم که کمک یا حمایتی ندارد وتنها به یک ساختمان و برگزاری جلسلت خلاصه می شود.در این میان تولید کننده تنها خود باید با مشکلات دست وپنجه نرم کند.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید