• ArabicEnglishGermanPersian
 • | ورود اعضا
 • | ثبت نام رایگان

با طراحی و چاپ انواع لیبل پشت چسب دار آشنا شویم

 

لیبل بعنوان شناسنامه کالا و محصول شما، نقش مهمی در حفظ وفاداری مشتریان به برند دارد. از این رو طراحی و چاپ انواع لیبل می تواند بر نگرش یک لیبل خوب برای یک محصول با کیفیت تاثیرگذار باشد.

به گزارش سایت بسته بندی بنابر اعلام دپارتمان چاپ و طراحی هومه ، لیبل یک سند قانونی است و موجب برقراری تداوم ارتباط با مشتریان می شود. لیبل به مصرف کننده کمک می کند تا در فرایند تصمیم گیری برای خرید، انتخاب درستی را انجام دهد؛ امروزه شما کمتر محصولی را می بینید که یک لیبل هر چند ساده روی آن وجود نداشته باشد.

چرا لیبل برای بسته بندی مهم است ؟

ما فقط هفت ثانیه زمان داریم تا مشتری محصول را خریداری کند. مشتری در این زمان فقط لیبل پشت چسب دار را تماشا می کند. به همین دلیل آنچه به بسته بندی شما هویت می بخشد و موجب جذب مشتری در اولین نگاه می شود، لیبل محصول شما است.

روش تشخیص انواع  لیبل پشت چسب دار

لیبل ها در جنس های مختلف تولید می شوند. برای آنکه بتوانیم به سادگی جنس های مختلف لیبل های پشت چسبدار کاغذی را در بازار بشناسیم، می توانیم این لیبل ها را به چهار دسته تقسیم بندی کنیم.

 • لیبل پشت چسبدار کاغذی

لیبل پشت چسب دار کاغذی از جنس کاغذ نیمه گلاسه بوده که نه خیلی براق و نه کاملا مات می باشد. نوع پوشش استفاده شده روی این لیبل میتواند یووی یا روکش سلفون براق یا مات براق و مات باشد. همچنین امکان طلاکوب یا نقره کوب بر روی این جنس امکان دارد.

لیبل کاغذی بدلیل نوع جنس آن، بر اثر تماس با آب و نوع شرایط نگهداری و انتقال دچار آسیب می شود. از این رو این لیبل برای محصولاتی که بصورت یخچالی و فریز، در معرض مواد شیمیایی و رطوبت می باشد، مناسب نیست. ولی به دلیل مقرون به صرفه بودن و کیفیت مناسب آن در عموم محصولات کاربرد دارد.

 • لیبل پشت چسبدار پی وی سی ( PVC )

برچسب هایی که جنس آن از پلی وینیل کلراید است، لیبل pvc می گویند. استفاده از این نوع برچسب به دلیل ساختار شیمیایی، به صورت یک تکه از روی سطح جدا شده و به سادگی پاره نمی شود. همچنین دارای انعطاف پذیری مطلوب، ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت، حرارت و شرایط نامناسب محیطی، است.

لیبل پی وی سی با سه دسته بندی در بازار شناخته می باشد:

 • لیبل صدفی

 لیبل صدفی با ظاهری مشابه لیبل PVC سفید اما با ظاهری متالیک تر و درخشش بیشتر، روی برگه های مقاوم و ضد آب چاپ می شود که از نظر ماندگاری و مقاومت بسیار با کیفیت تر از لیبل های کاغذی است.

لیبل های صدفی در بازار از نظر سطح دارای دو نوع مات و براق هستند. و از نظر چسبندگی به انواع کم چسب (آکرونال) و پرچسب ( هاتملت ) تقسیم بندی می شود. برچسب های آکرونال بیشتر برای مصارف پزشکی، آزمایشگاهی و بخصوص در مراکز انتقال خون کاربرد دارند؛ زیرا در دماهای یخچالی بدون تنزل کیفیت قابل استفاده می باشند. همچنین عمده مصارف این نوع از لیبل ها، برای بسته بندی صنایع پتروشیمی، رنگسازی ، خودروسازی  و مواردی که لیبل به همراه محصول در محیطی گرم یا سرد و یا مرطوب قرارمیگیرد؛ می باشد.

 • لیبل متالایز  

لیبل متالایز از آلیاژ آلومینیوم همرا ه با یک لایه لمینیت شده پی وی سی شفاف ساخته شده و جنس آن مشابه با فلز‌ براق به رنگ نقره ای و طلایی می‌باشد. این برچسب، خواص تزئینی به همراه دوام فوق العاده ای دارد و بیشتر برای کالای لوکس و جذابیت بیشتر لیبل استفاده می شود.

 • لیبل ترانسپارنت

لیبل ترانسپارنت (Transparent) یا لیبل شیشه‌ ای یا لیبل شفاف یکی دیگر از انواع برچسب های مقاوم است. و از دسته لیبل هایی است که علاوه بر خاصیت فیلم، شفاف و بی رنگ می باشد.

این لیبل برای محصولاتی استفاده می شود که محصول از پشت لیبل قابل دیدن باشد، به همین دلیل در تولید محصولات لوکس بویژه در صنایع آرایشی و بهداشتی بسیار کاربرد دارد.

 • لیبل هولوگرام

هولوگرام (  Hologeram ) به معنای تمام نگار یا بعد نگار، برچسبی است با قابلیت افزودن موارد امنیتی و فوق امنیتی، که با تکنولوژی هولوگرافی و با استفاده از لیزر به صورت برچسب تولید می شود و دارای جلوه های بصری منحصر به فرد از نام، آرم و یا طرح های گرافیکی در لایه های مختلف می باشد.

هولوگرام اعتبار کار شما می باشد، اصالت و کیفیت کالای شما را نشان میدهد و کاملا قابل تنظیم، معتبر و قابل ردگیری است. هولوگرام یک لیبل خاص و از انواع لیبل امنیتی می باشد. هولوگرام دوبعدی ، هولوگرام سه بعدی ، هولوگرام عمومی ، برچسب اصالت کالا ، برچسب وید ( void ) و ... در این دسته قرار دارند.

 • لیبل های اختصاصی
 • لیبل دیپ فریز

لیبل دیپ فریز یا لیبل DF اصطلاحا به لیبل هایی گفته می شود که محصولات آنها می بایست در دماهای بسیار پایین  نگهداری شوند. و بگونه ای طراحی شده اند که در برابر چرخه های متعدد انجماد و ذوب مقاومت کنند. این نوع لیبل بیشتر در صنایع غذایی گوشتی، لبنیات و کالاهای آزمایشگاهی کاربرد دارد.

 • لیبل طلاکوب و برجسته

لیبل طلاکوب متشکل از لیبل + افکت طلاکوب از جنس فلز با رنگ های مختلف و زیبا می باشد که بر روی سطح مورد نظر با اعمال فشار و حرارت در نوع طلاکوب گرم و فشار و چسب در طلاکوب سرد چاپ می شوند.

برچسب طلاکوب برای افزایش اعتبار و زیبایی بصری و انواع زیبایی کارهای فانتزی استفاده می شود تا برجستگی طرح لیبل ، نمای بهتری به کار ببخشد.

هزینه چاپ لیبل

لیبل پشت چسبدار کاغذی در میان انواع لیبل ها رایج ترین ، ارزان ترین و کاربردی ترین لیبل شناخته می شود. در محاسبه قیمت لیبل چند نکته مورد توجه است : جنس لیبل ، تیراژ لیبل ، ابعاد لیبل و موارد اختصاصی لیبل .

چاپ لیبل به صورت رول یا شیت ؟

اگر قرار است لیبل شما توسط دستگاه لیبل زن چسبانده شود و یا اطلاعات متغیر توسط دستگاه های چاپ بر روی لیبل، درج شود، می بایست لیبل شما بصورت رول باشد. چاپ رول احتمالا تیراژ لیبل شما را افزایش می دهد. لیبل شیت برای تیراژ پایین لیبل کاربرد بهتری دارد.

مشاوره با کارشناسان چاپ لیبل

مشاوره کارشناسان صنعت چاپ در حوزه لیبل را از دست ندهید. دپارتمان چاپ و طراحی هومه برای راحتی شما در ثبت سفارش لیبل بصورت شبانه روزی، امکان پاسخگویی شما برای ثبت سفارش تلفنی و غیرحضوری لیبل از کلیه نقاط کشور را فراهم کرده است.

بهترین چاپ کیفیت لیبل با بهترین قیمت رقابتی لیبل و تلاش بر آسودگی شما در فرایند چاپ لیبل ، یکی از دغدغه های مدیران گروه هومه است. زیرا هومه ، مبتکر در بهبود تجارت شما را شعار خود قرار داده است.

پست مرتبط

نظر خود را بگذارید